Gyakran ismételt kérdések

Hogyan lehet jelentkezni a tanfolyamra?

Tanfolyamainkra online, telefonon, vagy személyesen lehet jelentkezni.

Várjuk jelentkezésedet elérhetőségeink valamelyikén! Fordulj hozzánk bizalommal.

Mire van szükség a jelentkezéshez?

Az adott kategóriára vonatkozó előfeltételek teljesülésére.

A jelentkezéskor meg kell adnod személyes adataidat:

  • Név
  • Születési hely, idő
  • Anyja leánykori neve
  • Állampolgárság
  • Tartózkodási cím
  • Értesítési cím
  • Telefon
  • E-mail

Amennyiben már rendelkezel vezetői engedéllyel, akkor annak az adatait is meg kell adni.

Milyen életkori előfeltételei vannak a vizsgáknak?

Otthonról is elvégezhető a KRESZ tanfolyam?

Igen, bárhonnan elvégezhető a KRESZ tanfolyam e-learning képzés keretében. Mindössze csak internetkapcsolatra van szükség, és könnyedén, saját ütemében sajátíthatja el a tananyagot. Az e-learning képzésnek nálunk nincs felára.

Mennyi idő alatt lehet elvégezni az elméleti képzést?

Az elméleti képzés két formája különböző ütemben végezhető el:

Tantermi képzés esetén kb. 2 hét, amely 7 alkalmat foglal magába és ezt egyénileg lehet kiegészíteni tetszőleges (szükséges) mértékben otthonról végezhető (az autósiskola által biztosított, hivatalos) vizsga tesz gyakorlással.

E-learning képzést választva, saját energiánktól, szabadidőnktől függően akár pár nap alatt elvégezhetjük a teljes képzést. Előnye, hogy nincs helyhez kötve, akár külföldön is használhatjuk. Nincs időponthoz kötve, a szabadidőnkhöz igazodva magunk ütemében végezhető. Gyors, hatékony, hiszen a pontos tananyagot tartalmazza és a gyakorló tesztsor azonos a vizsga tesztsorok kérdéseivel!

Mennyi idő alatt tudom megszerezni a jogosítványt?

Ez függ az elméleti képzésben választott típustól, de leginkább saját ambíciónktól! Ha valaki nagyon motivált, akkor akár 1 hónap alatt megszerezheti a kívánt kategóriát!

Hogyan zajlik a KRESZ vizsga?

A KRESZ vizsga, egy hatósági vizsgaesemény. Ezért ennek az eseménynek illik megadni a tiszteletet mind öltözködésünkkel, mind viselkedésünkkel.

Helyszíne Győr, Tatai út 3. A vizsga érintőképernyős monitorokon, elektronikus módon történik, az általunk is biztosított gyakorló teszttel azonos formátummal és kérdésbankkal rendelkező felületen. A vizsga név szerinti behívással kezdődik, amikor minden vizsgázó személyazonosságát ellenőrzi a vizsgabiztos, ezért az erre szolgáló igazolvány feltétlenül legyen nálunk (érvényes személyi, útlevél), illetve aki jogosítvánnyal rendelkezik annak az is. Ellenkező esetben a vizsga nem kezdhető meg!

A vizsga pontosan kezdődik, a későknek nincs lehetőségük csatlakozni, ezért új időpontot kell kérniük és újra be kell fizetni a vizsgadíjat.

Hányszor lehet KRESZ vizsgára menni?

Nincs korlátozva az elméleti vizsgák száma, csak az a kritérium van, hogy az elméleti tanfolyam kezdését követően 9 hónapon belül legalább egyszer meg kell jelenni elméleti vizsgán, és 12 hónapon belül sikeres kresz vizsgát kell tenni.

Hogyan tudok gyakorolni a vizsgára?

Gyakorolni a KRESZ vizsgára az autósiskola által biztosított, hivatalos vizsgatesztsoral!

Hogyan zajlik a gyakorlati vizsga?

A gyakorlati vizsga a személyazonosság ellenőrzésével kezdődik, ezért az erre szolgáló igazolvány feltétlenül legyen nálunk (érvényes személyi, útlevél), illetve aki jogosítvánnyal rendelkezik annak az is. Ellenkező esetben a vizsga nem kezdhető meg.

A vizsgázó húz egy lapot, amely tartalmazza a vizsga útvonalát, illetve az érintett csomópontokat és azokat a manőverezési feladatokat, amelyeket a vizsgázónak meg kell csinálnia a vizsga időtartama alatt.

A vizsga maga egy napi első műszaki ellenőrzéssel kezdődik, amiről a vizsgázónak semmit nem kell mondani csak azt kell megállapítania hogy az autó alkalmas – e a közlekedésben való részvételre. Ezt követően elindulunk és végighaladunk az oktató által mondott útvonalon, pont úgy, mint a gyakorlási órák alatt. A vizsgabiztos a vizsgán nem tehet megjegyzést, nem utasíthat semmire, illetve ha mond is valamit, az csak az oktatónak szól!  Majd visszaérve a Közlekedési Hatóság udvarára a vizsgabiztos először értékeli a vizsgát, tehát közli hogy sikeres v. sikertelen volt. Ezután bővebben kifejti, hogy milyen hibákat vétettünk, illetve mik voltak azok a dolgok amiket kifejezetten jól csinálunk.

Ha menet közben vétünk olyan hibát, ami azonnali bukást okoz, akkor a vizsgabiztos nem engedheti tovább a vizsgát, azonnal közölnie kell a vizsga sikertelenségét, az okot és ezt követően az oktató vezet vissza.

Sikeres vizsga esetén, azon túl hogy nagyon boldogok vagyunk, három munkanapot követően lehet bemenni bármelyik okmányirodába elkészíttetni a jogosítványunkat. Itt szükség lesz az érvényes személyazonosító okmányaidra, az orvosi alkalmassági dokumentumra és a Magyar Vöröskeresztes elsősegélynyújtó vizsga meglétét igazoló kis kártyára.

Hányszor lehet gyakorlati vizsgát tenni?

Alapesetben egyszer, hiszen ha sikeres akkor nincs tovább! Ha azonban elsőre nem sikerül, akkor további négy lehetőségünk van (tehát összesen 5). Ha valami balszerencse folytán ez sem lenne elegendő, akkor egy pályaalkalmassági vizsgálaton kell megjelennünk, és azt sikeresen teljesítve további vizsgaesemények állnak rendelkezésünkre a jogosítvány megszerzésére.

Mikor lehet átvenni a vizsgaigazolást?

Már nem kell átvenni a korábbi papír alapú vizsgaigazolást, hiszen elektronikusan történik már az adatcsere a hivatalok között. A sikeres forgalmi vizsgát követően három munkanap elteltével lehet menni az okmányirodába, ahol elkészítik a jogosítványunkat.

Hogyan lehet igazolni a vizsgáról való hiányzást?

Eredeti orvosi igazolással, melyet a vizsga napjától számítva 8 munkanapon belül el kell juttatni a Közlekedési Hatóság (Cím: Győr, Tatai utca 3.) részére. Az igazolás mellé ki kell tölteni egy Kérelmet arra vonatkozóan, hogy vizsgadíj újbóli befizetése nélkül lehessen vizsgát tenni.

Hogyan lehet autósiskolát váltani?

Amennyiben úgy döntünk, hogy másik iskolánál kívánjuk folytatni képzésünket, akkor összesen annyi a teendőnk, hogy befáradunk a régi iskolába és kikérjük az úgynevezett „Képzési Igazolást”, amivel azonnal lehet menni az új autósiskolába és folytatni a képzést.

Befizetéseinkkel pontosan el kell számolni a régi autósiskolával, a túlfizetés visszajár, az esetleges elmaradást be kell fizetni, valamint a kapott kedvezményt vissza kell fizetni. Emellett a Képzési Igazolás kiállításának van egy egyszeri adminisztrációs költsége is.

Ha nem kaptad meg a választ a kérdésedre, akkor fordulj hozzánk bizalommal!

Elérhetőségeink>>

Autós-motoros-teherautós-nehéz pótkocsis-buszos oktatás Győrben és Kaposváron AM, B, B+E, A, A1, A2, C, C+E, D1, D kategóriákban! 
Gyorsított képzés – Kedvezmények – Részletfizetés – Online KRESZ – Oktatási segédanyagok
Jogosítvány gyorsan, eredményesen!